Opublikowano

Sesja ślubna Austria – Hallstatt Ewelina i Łukasz

Sesja ślubna Austria – Hallstatt: Ewelina i Łukasz

Austriackie miasteczko Hallstatt jest uroczym miejscem, położonym nad jeziorem Hallstättersee w Alpach Salzburskich. To właśnie taka lokalizacja czyni je jednym z najdoskonalszych miejsc na sesję ślubną! Jako fotograf uwielbiam takie pełne potencjału plenery, gdzie widoki zapierają dech w piersiach, a atmosfera sprzyja uwiecznieniu pary młodej. Dlatego właśnie na sesję ślubną z Eweliną i Łukaszem wybraliśmy się do Austrii, a konkretnie do Hallstatt.

Górskie plenery alpejskiego miasteczka – idealne tło dla sesji ślubnej

Sesja ślubna w Austrii była okazją do spędzenia wspólnych chwil – z Eweliną i Łukaszem znamy się od dłuższego czasu, dlatego taki wyjazd był doskonałym sposobem na sesję ślubną z wypoczynkiem w roli małego bonusu. Podczas wyjazdu i samej sesji nie czuliśmy skrępowania – pełna swoboda i radość sprawiły, że zdjęcia wyszły perfekcyjnie i naturalnie, a moi modele często pozwalali sobie na improwizację.
Dlaczego właśnie Hallstatt? Kto odwiedził to miasteczko, temu nie trzeba tłumaczyć niezwykłego klimatu, jaki tam panuje. Poza jeziorem i piętrzącymi się nad nim górami krajobraz zdobią urocze domki w stylu alpejskim, wąskie uliczki i mały ryneczek. Pastelowe mury niewielkich domków i towarzyszące im akcenty drewna tworzą bardzo rustykalny klimat, będący doskonałym tłem dla zdjęć ślubnych.
Dzień przed sesją w plenerze sprawdziłam najbardziej fotogeniczne miejsca, więc znaliśmy szlak i w trakcie nie musieliśmy błądzić. Wszystko było dopięte na ostatni guzik – jedynie pogoda spłatała nam figla i niestety nie dopisała. Jednak – jak się okazało – unosząca się nad miasteczkiem mgła dodała mu nieco magicznego i tajemniczego klimatu, co nadało zdjęciom niezwykłego charakteru.

Sesja fotograficzna za granicą? Koniecznie w Hallstatt!

Sesja ślubna w Hallstatt odbyła się rano. To austriackie miasteczko cieszy się sporą popularnością, więc trudno trafić na moment, gdy najciekawsze miejsca stoją puste. W Hallstatt najwięcej można spotkać azjatyckich turystów – są bardzo przyjaźnie usposobieni, a atmosfera miasteczka świetnie wpływa na kontakty z ludźmi. Na szczęście o poranku udało nam się uniknąć dużych wycieczek, więc zdjęcia Eweliny i Łukasza wyglądają, jakbyśmy mieli całe miasteczko dla siebie!

Ewelina i Łukasz wyglądali prześlicznie. Tworzą idealną parę, co starałam się uchwycić na zdjęciach. Tworzyli pięknu duet na tle malowniczego krajobrazu. Tłem dla ich czułych spojrzeń i gestów jest bajeczna sceneria alpejskiego miasteczka, wraz z jego specyficznym klimatem. Czyste wody jeziora, masywne góry i urokliwa architektura tworzą atmosferę niemal idealną dla fotografowania pary młodej. Nawet spowijająca krajobraz mgła nie przeszkodziła w wykonaniu perfekcyjnych zdjęć Eweliny i Łukasza.
Zapraszam do obejrzenia rezultatów tej wyjątkowej sesji w Hallstatt.